निर्वाचनमुख्य समाचारफ्रन्ट पेजसमाचारदृष्टिकोणअर्थअन्तर्वार्तामल्टिमिडियापन्ध्रौं वार्षिकोत्सव विशेषांकखेलकुदविश्वकोरोना अपडेटप्रवासकर्नर किकसम्पादकीय१३औँ वार्षिकोत्सव विशेषांकसाहित्यस्वास्थ्य र जीवनशैलीफिचरलाेकसेवा१४औँ वार्षिकोत्सव विशेषांकप्रेरक प्रसंगटर्निङ प्वाइन्ट्स-२०२२१२औँ वार्षिकोत्सव विशेषांकसप्तरंगटर्निङ प्वाइन्ट्स-२०२०टर्निङ प्वाइन्ट्स-२०१९प्रदेशब्लगEnglish
  • वि.सं २०७९ जेठ १२ बिहीबार
  • Thursday, 26 May, 2022
फाइल फोटो ।
नयाँ पत्रिका काठमाडौं
२०७८ पौष ९ शुक्रबार १७:०९:००
Read Time : > 3 मिनेट
समाचार डिजिटल संस्करण

कांग्रेसको निर्वाचित केन्द्रीय कार्यसमितिमा दोहोरिएका ५६ अनुहार (सूचीसहित)

Read Time : > 3 मिनेट
नयाँ पत्रिका, काठमाडौं
२०७८ पौष ९ शुक्रबार १७:०९:००

नेपाली कांग्रेसको १४औँ महाधिवेशन (२४–२७ मंसिर)अन्तर्गत १३४ सदस्यीय केन्द्रीय कार्यसमितिका लागि २७ मंसिरमा भएको निर्वाचनको सम्पूर्ण मतपरिणाम आइसकेको छ। जसमा १०३ सदस्यीय निवर्तमान केन्द्रीय कार्यसमितिबाट ५६ जना दोहोरिएका छन्। नयाँ कार्यसमितिमा पदाधिकारीमा एकसहित ४१ महिला निर्वाचित भएका छन्।

दोहोरिएका अनुहारहरू :
विगतको एक सय तीन सदस्यीय कार्यसमितिबाट अहिलेसम्म सार्वजनिक मतपरिणामअनुसार नवनिर्वाचित कार्यसमितिमा ५४ जना दोहोरिएका छन्। दोहोरिनेमा शेरबहादुर देउवा, पूर्णबहादुर खड्का, धनराज गुरुङ, गगन थापा, विश्वप्रकाश शर्मा, महालक्ष्मी उपाध्याय ‘डिना’, फर्मुल्लाह मन्सुर, भीष्मराज आङ्देम्बे, उमाकान्त चौधरी, किशोरसिंह राठौर, बद्री पाण्डे, जीवन परियार, महेन्द्र यादव, डा. शेखर कोइराला, डा. शशांक कोइराला, गोपालमान श्रेष्ठ, डा. रामशरण महत, अर्जुननरसिंह केसी, बलबहादुर केसी, बालकृष्ण खाण, दिलेन्द्रप्रसाद बडू, रमेश रिजाल, एनपी साउद, ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की, रमेश लेखक, आन्दप्रसाद ढुंगाना, अजयकुमार चौरसिया, अम्बिका बस्नेत, पुष्पा भुसाल, सुरेन्द्रराज पाण्डे, सुनीलबहादुर थापा, शंकर भण्डारी, ईश्वरी न्यौपाने, गोविन्द भट्टराई, दीपक गिरी, मोहनबहादुर बस्नेत, देवेन्द्रराज कँडेल, डा. डिला संग्रौला, सरिता प्रसाईं, ध्यानगोविन्द रञ्जित, शीला शर्मा खड्का, कर्णबहादुर बुढा, गोपाल दहित, योगेन्द्र चौधरी, रामजनम चौधरी, सीता गुरुङ, चीनकाजी श्रेष्ठ, बहादुरसिंह लामा, सुजाता परियार, लक्ष्मी परियार, अमृत अर्याल, श्यामकुमार घिमिरे र केशवकुमार बुढाथोकी रहेका छन्।

त्यस्तै, यसअघि आमन्त्रित केन्द्रीय सदस्यका रूपमा रहेका रमा ध्रुव वाग्ले, रमा कोइराला पौडेल र कृष्णकिशोर घिमिरे केन्द्रीय समितिमा निर्वाचित भएका छन् । 
यस्तो बन्यो केन्द्रीय कार्यसमिति (प्यानल र मतसहित) 

पदाधिकारी :
सभापति– शेरबहादुर देउवा देउवा, २७३३
उपसभापति– पूर्णबहादुर खड्का (देउवा), २१२१
उपसभापति– धनराज गुरुङ (कोइराला), १९०८  
महामन्त्री– विश्वप्रकाश शर्मा (प्रकाशमान), १९८४
महामन्त्री– गगन थापा (कोइराला), ३०२३
सहमहामन्त्री– डिना उपाध्याय (देउवा), २५३३
सहमहामन्त्री– भीष्मराज आङदेम्बे (देउवा), २७११
सहमहामन्त्री– फरमुल्लाह मन्सुर (देउवा), २७७६
सहमहामन्त्री– उमाकान्त चौधरी (देउवा), २७६२
सहमहामन्त्री– किशोरसिंह राठौर (देउवा), २५७६
सहमहामन्त्री– महेन्द्र यादव (देउवा), २३३०
सहमहामन्त्री– बद्री पाण्डे (कोइराला), २४११
सहमहामन्त्री– जीवन परियार (कोइराला), २२१२ 

केन्द्रीय सदस्य (खुलातर्फ)
डा. शशांक कोइराला- ३८३६
एनपी साउद (देउवा)- २९३७
बालकृष्ण खाण (देउवा)- २८७९
उदयशमशेर राणा (देउवा)- २८४३
रामहरि खतिवडा (देउवा)- २८३२
ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की, (देउवा) -२८२०
रमेश लेखक (देउवा)- २७८०
शंकर भण्डारी (देउवा) ,२७६८
जिपछिरिङ लामा (देउवा), २७०२
अर्जुननरसिंह केसी (कोइराला), २६५०
जितजंग बस्नेत (देउवा), २५५७
गोपालमान श्रेष्ठ (देउवा) २५३८
मोहनबहादुर बस्नेत (देउवा), २४७६
सुनीलबहादुर थापा (देउवा), २४७२
नैनसिंह महर (देउवा), २४६७
दिलेन्द्रप्रसाद बडू (कोइराला), २४४१
डा. रामशरण महत (कोइराला), २४३४
बलबहादुर केसी (कोइराला), २३८८
गोविन्द भट्टराई (देउवा), २३५०
कुन्दनराज काफ्ले (देउवा), २२७९
दीपक गिरी (कोइराला), २२६५
सुरेन्द्रराज पाण्डे (देउवा), २२०१
पद्यनारायण चौधरी (देउवा), २०३८
राजीव ढुंगाना (देउवा), १८९६
गुरु बराल (देउवा), १८७०
सञ्जयकुमार गौतम (कोइराला), १८६७
डा. गोविन्दराज पोखरेल (कोइराला), १८४३
मदनबहादुर अमात्य (देउवा), १८३०
अजयबाबु सिवाकोटी (कोइराला), १८११
गणेश लामा (देउवा), १७८२
दिनेश कोइराला (कोइराला), १७८१
उमेशजंग रायमाझी (देउवा), १७७६
ई. मोहन आचार्य (देउवा), १७५१
डा. गोपाल दहित (देउवा), १७१०
कृष्णकिशोर घिमिरे (देउवा), १७०७ 

महिला खुल्लातर्फ
डा. डिला संग्रौला (देउवा), २८८५
पुष्पा भुसाल (देउवा), २७१८
डा. आरजु राणा देउवा (देउवा), २५३६
ईश्वरी न्यौपाने (देउवा), २२५९
अम्बिका बस्नेत (देउवा), २३३९
रंगमती शाही (देउवा), १७८९
रमा कोइराला पौडेल (देउवा), १८५८
सुशीला ढकाल आचार्य (देउवा), १८०४
सरिता प्रसाईं (कोइराला), २०९६

मधेसी (खुल्लातर्फ) 
अजयकुमार चौरासिया (देउवा), २५२२
डा. चन्द्रमोहन यादव (कोइराला), २१३८
दिनेशकुमार यादव (देउवा), १९५९
महेन्द्रकुमार राय (देउवा), १९८४ 
विनोदकुमार चौधरी (देउवा), २२०६

मधेसी (महिलातर्फ) 
मुक्ताकुमारी यादव (देउवा), ३९६०
मीनाक्षी झा (देउवा), ३०१२
मञ्जुकुमारी यादव (देउवा), २८८६
नागिना यादव (देउवा), २८४६
मुस्लिम (खुलातर्फ)
अब्दुल रज्जाक (देउवा), २३९०
अब्दुल सतार (देउवा), २२२८
मुस्लिम (महिलातर्फ)
जावेदा खातुन जागा (देउवा), १९००
थारू (खुलातर्फ)
रामजनम चौधरी (देउवा), २५०३
योगेन्द्र चौधरी (देउवा), २१९८

थारू (महिलातर्फ)
कल्पना चौधरी (देउवा), २५२४
जीवन राना (देउवा),२३४९

प्रदेश १ (खुलातर्फ) 
अमृत अर्याल (देउवा), २३८९
राजीव कोइराला (कोइराला), २१५२ 

प्रदेश १ (महिलातर्फ)
महेन्द्रकुमारी लिम्बू (देउवा), २२२९

प्रदेश २ (खुलातर्फ)
रमेश रिजाल (देउवा), निर्विरोध
आनन्दप्रसाद ढुंगाना (देउवा), निर्विरोध

प्रदेश २ (महिलातर्फ)
चित्रलेखा यादव (देउवा), २७३१

बागमती प्रदेश (खुलातर्फ)
ध्यानगोविन्द रञ्जित (देउवा), २४१९
राजेन्द्रकुमार केसी (प्रकाशमान), २१२९ 
बागमती प्रदेश (महिलातर्फ)
उर्मिला नेपाल केसी (देउवा), २३४९

गण्डकी प्रदेश (खुलातर्फ)
कृष्णचन्द्र नेपाली पोखरेल (कोइराला), २३०६
ध्रुव वाग्ले (देउवा), २७२०

गण्डकी प्रदेश (महिलातर्फ)
सरस्वती अर्याल तिवारी (देउवा), २५९३

लुम्बिनी प्रदेश (खुलातर्फ) 
देवेन्द्रराज कँडेल (देउवा), २७२७
चन्द्रबहादुर केसी (देउवा), २२६७

लुम्बिनी प्रदेश (महिलातर्फ) 
शीला शर्मा खड्का (देउवा), २६७३

कर्णाली प्रदेश (खुलातर्फ) 
राजीवविक्रम शाह (देउवा), २८२०
कर्णबहादुर बुढा (देउवा), २२०० 

कर्णाली प्रदेश (महिलातर्फ)
जानकी सिंह (देउवा), २६२४ 

सुदूरपश्चिम (खुलातर्फ)
डा. रणबहादुर रावल (देउवा), २६६९
यज्ञराज जोशी (देउवा), २०४४

सुदूरपश्चिम (महिलातर्फ)
सुशीला मिश्र भट्ट (देउवा), २४२२
अल्पसंख्यक
प्रदीपकुमार सुनुवार (देउवा), २१७१
अपांगता
मदनकृष्ण श्रेष्ठ (देउवा), १६४०

पिछडिएको क्षेत्र (खुलातर्फ)
अर्जुनजंग बहादुर सिंह (देउवा), २५७७
दलित खुलातर्फ विजयी 
मानबहादुर नेपाली (देउवा), २२९७
प्रकाश रसाइली स्नेही (कोइराला), २२२५
नृपबहादुर वड (देउवा), २१९५
हरिशरण नेपाली(देउवा),  २०५२
मैकुलाल वाल्मीकी (देउवा), १९०१

दलित महिलातर्फ विजयी 
रूपा विक (देउवा), २०१३
लक्ष्मी परियार (देउवा), २४१८
शान्ति परियार विक (देउवा), २१९६
सुजाता परियार (देउवा), २३८१

आदिवासी जनजाति खुलातर्फ 
चीनकाजी श्रेष्ठ (देउवा), २३०८ 
उमेश श्रेष्ठ (देउवा), २१४४
बहादुरसिंह लामा (देउवा), २११४
दिलमान पाख्रिन (देउवा), १९७६
टेकबहादुर गुरुङ (देउवा), १९०६
आङगेलु शेर्पा (देउवा), १८९८
तारामान गुरुङ (देउवा), १८४८
टेकप्रसाद गुरुङ(कोइराल), १७७८

आदिवासी जनजाति महिलातर्फ 
सीता गुरुङ (देउवा), २३०७
अञ्जनी श्रेष्ठ(देउवा), २१२४
सरस्वती वजिमय(देउवा), २०४८
गंगालक्ष्मी अवाल (देउवा), १८५७
माया राई (देउवा), १८७३
सीताकुमारी राना (देउवा), १८३५
सुशीला थिङ(देउवा), १७९५

खसआर्य खुलातर्फ
केशवकुमार बुढाथोकी (देउवा), २११५
गोविन्दबहादुर शाह (देउवा), २०७३
भीम पराजुली (देउवा), १९४७
मधु आचार्य (कोइराला), १८४९
श्यामकुमार घिमिरे (देउवा), १९१९
नारायणबहादुर कार्की (देउवा), १८३६
गेहेन्द्र गिरी (देउवा), १८०३

खसआर्य महिलातर्फ 
मञ्जु खाण (देउवा), २१८१
प्रतिमा गौतम (कोइराला), १८९१
नानु बास्तोला (देउवा), २००१
कान्तिका सेजुवाल (देउवा), १८८५
चम्पादेवी खड्का (देउवा), १९०६
विद्यादेवी तिमिल्सिना (देउवा), १८२५